Zpět na výpis žalob
Podporujeme projekt Alimenty dětem Vymáhání alimentů zdarma a bez rizika

Přijmání žalob
zastaveno

0 účastníků
Sdílet žalobu
Podle některých statistik až 40 % rodičů neplatí alimenty (Novinky.cz, 19. listopadu 2012), což způsobuje nejen matkám samoživitelkám či otcům samoživitelům nemalé problémy, neboť výchova dítěte je velice nákladná věc. Mnoho z nich se už naděje na získání dlužných alimentů od svého bývalého partnera vzdalo, neboť proces vymáhání alimentů považuje za příliš náročný či nákladný. Projekt Alimenty dětem si dává za cíl toto změnit, a proto nabízí vymáhání alimentů zdarma a bez rizika, a to i v případě, kdy by celé vymáhání skončilo neúspěchem.

Jak vymáhání alimentů probíhá?

  1. Na webových stránkách www.alimentydetem.cz  klikněte na tlačítko “Začít vymáhat” a vyberte si, zda chcete vymáhání alimentů řešit pomocí emailu či online formulářem. Pokud budete chtít nejprve zodpovědět nějaké otázky, vyplňte pole pro Nezávaznou konzultaci. Pracovníci projektu vás provedou celým procesem, takže se nemusíte obávat, že byste nevěděli, jak dále postupovat.
  2. Vašeho případu se pak ujme zkušený advokát, který zajistí co nejefektivnější získání dlužných alimentů. Vašemu advokátovi budete muset zaslat některé podklady (např. rozhodnutí o výživném či výši dlužného výživného atd.), aby měl dostatek materiálů pro váš případ.
  3. Advokát nejprve dlužníka vyzve, aby sám a dobrovolně alimenty uhradil. Již toto v mnoha případech stačí, aby se dlužník zalekl a zaplatil.
  4. Pokud dlužník nezaplatí po dobrém, obrátí se advokát na exekutorský úřad. Ten má pravomoc alimenty vymáhat srážkami ze mzdy, obstavením bankovních účtů a jinými zákonem stanovenými prostředky.
  5. Exekutorský úřad vymůže nejen dlužné alimenty, ale i náklady na svou práci a práci vašeho advokáta. Právě díky tomu nemusíte do vymáhání alimentů vkládat žádné finanční prostředky, pouze čas. Exekutorský úřad zároveň dohlédne na to, aby i budoucí alimenty chodily včas a v řádné výši.

Kolik stojí vymáhání alimentů v rámci projektu Alimenty dětem?

Projekt Alimenty dětem je nastaven tak, aby vymáhání alimentů bylo skutečně zdarma a bez rizika. Znamená to, že advokátům ani exekutorům nikdy nebudete muset nic platit. Veškeré náklady na vymáhání totiž uhradí dlužník.

Zároveň se podařilo vyjednat speciální dohody s advokáty a exekutorskými úřady, takže i v případě, kdy se nepodaří nic vymoci, zůstávají služby projektu Alimenty dětem zdarma. Vymáhání alimentů je tak pro vás zcela bez rizika, protože nemáte co ztratit. Můžete pouze získat!

Více se o projektu můžete dozvědět na webových stránkách www.alimentydetem.cz nebo na Facebooku.

ZALOŽIT ŽALOBU
Navrhni žalobu
Návrh žaloby je nezávazný podnět dalším občanům ke společné akci, ze kterého neplynou žádné právní důsledky. Návrh žaloby bude po schválení zveřejněn v anonymní formě, tedy bez vašeho jméno či jiného údaje.
Navrhovatel
Proti komuPřiložte soubor **
Přiložte soubor **
Přiložte soubor **
* Výše pohledávky, pokud lze vyčíslit
** Dokumenty duležité pro vaši žalobu (smlouva, faktura atd.), přidání souborů je nepovinnéPřidat se k žalobě
Připojení se k této žalobě je zcela nezávazné. Vaše údaje se v naší databázi přiřadí k této žalobě a následně budou poskytnuty advokátovi, který se bude tímto případem dále zabývat. Advokát poté kontaktuje vás a všechny ostatní, kteří se k této žalobě připojili, s nezávaznou nabídkou svých právních služeb.